Zima sa vrátila v tej najkrajšej podobe, čo isto potešilo aj milovníkov zimných športov. Mnohí z nich v zime využívajú hory na čoraz populárnejšie bežecké lyžovanie alebo skialpinizmus. Na našej stránke sme nedávno uviedli informácie o možnostiach zimného športovania v strediskách zimných športov v Národnom parku Slovenský raj. Viaceré obce alebo záujmové združenia pravidelne udržujú stopu na klasiku či korčuľovanie.

Milí bežkári, záleží nám na tom, aby ste v Slovenskom raji našli priaznivé prostredie. Okrem bežeckého areálu v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni a okolí a tratiach na severnom okraji NP pri Hrabušiciach môžete využiť na pohyb na lyžiach aj značkované turistické trasy a vyhradené miesta (sú uvedené v Návštevnom poriadku NP Slovenský raj).

Slovenský raj – NÁVŠTEVNÝ PORIADOK

Keďže však najmä v okrajových častiach územia sú miesta, na ktorých musíme časti lesných ciest kvôli prevádzke pluhovať a posypovať, vytvorili sme mapu s takto vyznačenými úsekmi ciest, na ktorých bežkovanie kvôli zimnej údržbe nie je možné alebo obmedzené. Veríme, že aj táto mapa vám pomôže nájsť si na území národného parku svoju trasu, na ktorej budete môcť spoznávať krásy Slovenského raja na lyžiach.

Veľká Knola

 

Zima v južnej časti národného parku

 

 

Zima na Voniarkach (južná časť národného parku)

 

Bežecký areál v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni

 

Dedinky z Dobšinského kopca

 

Tomášovský výhľad

 

Lúky v severnej časti národného parku

 

Pravá zima