Nové zberné miesta na vratné obaly v NP Slovenský raj

Nové zberné miesta na vratné obaly v NP Slovenský raj

Vraciate sa z turistiky s plným batohom prázdnych zálohovaných fliaš a plechoviek a nablízku nie je otvorený obchod, kde by ste ich mohli odovzdať? Alebo jednoducho chcete spraviť pekné gesto na podporu ochrany prírody v našom národnom parku? Zbavte sa nepotrebných vratných obalov ekologicky a zároveň podporte národný park ich vhodením do nových zberných košov.

V rámci projektu realizovaného neziskovou organizáciou Správca zálohového systému v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR bolo umiestnených 12 špeciálnych zberných košov v 7 národných parkoch Slovenska. v Národnom parku Slovenský raj sa nachádzajú na Podlesku a na Dedinkách. Koše sú navrhnuté pre maximálne jednoduché použitie a zároveň sú odolné voči medveďom.
Do košov, prosíme, vhadzujte iba zálohované obaly označené symbolom “Z”. Vhadzovaním iného druhu odpadu či predmetov môže dôjsť k poškodeniu koša, znehodnoteniu jeho obsahu a samozrejme ku skomplikovaniu práce pre personál, ktorý sa o nich stará.
Ďakujeme vám za každú jednu vhodenú plechovku alebo plastovú fľašu. Veríme, že budete koše využívať šetrne a s rozumom. Pomôžete tým nielen sebe, ale aj prírode Slovenského raja.