V Národnom parku Slovenský raj sa stále dá nájsť ubytovanie, v ktorom máte možnosť na vlastnej koži zažiť autentické tradície a gastronómiu regiónu Spiš. Jedným z nich je Malý Majer Podlesok, skutočné vidiecke sídlo v srdci Slovenského raja. Leží v susedstve známeho turistického strediska Podlesok, priamo pri štátnej ceste smerujúcej z obce Hrabušice do osady Hrabušice – Píla.

Majiteľ penziónu, Štefan Labuda s rodinou, si pri jeho budovaní zakladal na originálnych stavebných postupoch z tohto regiónu. Súčasťou areálu sídla je Salaš Malý Majer, ktorý je vernou kópiou originálu salaša z 19. storočia. Postavený bol pôvodnou technológiou zo smrekového dreva. Precízna práca remeselných majstrov sa odráža v detailoch vyrezaných do dreva, starých dobových kovaniach či laviciach z lipového dreva. Salaš je obľúbeným miestom na večerné posedenia v uzavretej spoločnosti s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier.

Rodina Labudovcov sa aktívne podieľa na oživovaní tradičnej regionálnej gastronómie. Do reštauráce penziónu Malý Majer si hostia prichádzajú pochutnať na tradičných jedlách pripravených podľa zbierky starých spišských receptov. Džadky, kuľaša, krupica z kukuričnej múky či domáci kváskový chlieb – to všetko tu pripravujú podľa originálnych receptúr našich predkov, ktoré zozbierali poprední slovenskí etnológovia. Suroviny pre všetky tradičné dobroty nakupujú od miestnych farmárov, čím podporujú prístup „Z farmy na stôl“.

Okrem komfortného ubytovania pre 15 osôb v priestranných izbách a apartmánoch, stravovania a bezplatného parkovania priamo v areáli ponúka Malý Majer Podlesok svojim hosťom viacero doplnkových služieb. Pokiaľ patríte medzi športových nadšencov, môžete si tu zapožičať horský bicykel alebo e-bike a spoznať v jeho sedle niektoré z viac než 500 kilometrov kvalitne značených cykloturistických trás v regióne. Unikátom Malého Majera je vzletová a pristávacia plocha pre ultraľahké lietadlá, vďaka čomu je dostupný letecky z akéhokoľvek letiska v Schengenskom priestore.

Viac informácií o Malom Majeri Podlesok nájdete na jeho webovej stránke tu: https://malymajerpodlesok.sk/.